Po mistrzostwie IV Ligi Tyskiej Junior Młodszy, podopieczni Mateusza Gazdy przystąpili do dwumeczu barażowego o awans do III Ligi Wojewódzkiej. Rywalem zawodników Sokoła Wola był OKS ZET Tychy. Wolanie już samą grą w lidze udowodnili, że zasłużyli na ten awans. Sokół Wola zdobył Mistrzostwo Ligi, gromadząc 19 punktów - (6 razy wygrywając, raz remisując), strzelając 19 bramek przy 8 straconych. Strzelcy wszystkich bramek:

Krystian Mercik 8 Aleksander Stawowy 3, Klaudiusz Grabolus 1, Filip Niesyto 1, Tomek Porczyński 1, Adrian Sapkowski 1, Szymon Kulka 1, Kacper Kędziora 1, Marcin Opołka 2,.

Bramki w Barażach: Tomek Porczyński w pierwszy meczu (1:1) - Tomek Śmieja w drugim meczu (1:1).

Każdy z nas wiedział, że nie będzie to łatwy dwumecz. W pierwszym meczu jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Tychów po przypadkowej bramce po błędzie w obronie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 lecz to my mieliśmy więcej z gry, to my utrzymywaliśmy się częściej przy piłce i to my stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji ale niestety zawiodła skuteczność. W przerwie kilka ostrych słów i wyszliśmy bardziej zmobilizowani i to było widać od początku drugiej połowy. Dosłownie 4 minuty po zmianie stron i mieliśmy już wyrównanie po golu Tomka Porczyńskiego. Ten wynik nas nie zadowalał bo był korzystny dla gości z Tychów. Ponownie całą drugą połowę graliśmy lepiej, mieliśmy bardzo dużo sytuacji lecz nie potrafiliśmy ich zamienić na gole. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 co nie wróżyło zbyt dobrze przed rewanżem w Tychach, bo to ZET miał korzystną sytuację.

Tydzień później wyruszyliśmy o godzinie 9:40 na bitwę. Wiedzieliśmy, że od początku musimy atakować, ale też nie mogliśmy zapomnieć o obronie, która w tym meczu nie zawiodła a wręcz przeciwnie spisała się na medal. Wracając do meczu, od samego początku po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną lepszą. Przez całą pierwszą połowę prowadziliśmy grę, stworzyliśmy sobie trzy, cztery stu procentowe okazje, których nie wykorzystaliśmy. Trafialiśmy w słupki, poprzeczki... Aż w końcu piłka wpadła do bramki gospodarzy a strzelcem Tomek Śmieja. Kilka minut później strzeliliśmy kolejnego gola autorstwa Krystiana Mercika po kolejnej znakomitej akcji lecz sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było. Zawodnicy ZET Tychy nie pokazali nic takiego wielkiego w pierwszej połowie i mecz do przerwy był pod naszą pełną kotrolą. W drugiej połowie od początku z atakiem ruszyli gospodarze, którzy nie mieli już nic do stracenia i zagrali znakomicie spychając nas do obrony przez całe 40 minut, aż w końcu im się to udało. Strzelili nam przypadkową bramkę po stałym fragmencie gry na cztery minuty przed zakończeniem meczu. Sędzia zakończył mecz i według regulaminu rozgrywek Podokręgu Tyskiego nie zagraliśmy dogrywki a od razu rzuty karne. Może to i dobrze bo ZET był na fali co mogło się źle dla nas skończyć. Jak wszyscy wiemy, rzuty karne to jest loteria. Mówiliśmy, że za nie strzeloną bramkę nie możemy siebie winić. Bohaterem serii jedenastek został nasz bramkarz Wojtek Kołek, który w czwarej serii najpierw sam obronił rzut karny a następnie sam strzelił zwycięskiego - dającego awans Wolanom do III Ligi Wojewódzkiej. Naszej radości nie da się opisać. Była po prostu ogromna. Każdy kto był na meczu, może to potwierdzić. Zobaczycie wszystko na filmikach: