Letnie Mistrzostwa Polski Masters, które rozpoczęły się w piątek 10 czerwca 2016 roku w Gliwicach zainaugurowali sprinterzy. Na starcie stanęło 385 zawodników z 73 klubów z Polski , Bułgarii Słowacji.

Trener MUKS GILUS Gilowice , nauczyciel w Zespole Szkół w Woli Sławomir Formas ,

już w pierwszych swoich startach uzyskał dobry wynik w kategorii 45-49 lat i zdobył srebrny medal na dystansie 200 klasycznym z czasem 2:40.08, przegrywając zaledwie o 0,09 złoty medal. W kolejnych startach zdobył złoty medal i popłynął szybciej od dotychczasowego najlepszego osiągnięcia w kraju w kategorii 45-49 , na dystansie 100 klasycznym nowy Rekord Polski od dziś wynosi on 1:11.55.

Ostatni dzień mistrzostw Polski w kategorii Masters to potwierdzenie dobrej formy trenera GILUSA , który na dystansie 50m stylem klasycznym z kolejnym nowym Rekordem Polski w kat. 45-49 lat z czasem 32.26. zdobył swój drugi złoty medal.

W klasyfikacji FINA MASTERS za sumę punktów w 3 najlepszych startach, zajął 4 miejsce przegrywając trzecie miejsce i puchar o 51 pkt.

Page:[1] [2]